25. 9. 2021

Srdečně Vás zveme na prohlídku nově zrekonstruovaného atria na Základní škole Komenského 66, která se uskuteční ve čtvrtek 23.9. v 15:30. K poslechu Vám zahraje novojičínská Kapela Švestka a škola pro Vás ve spolupráci s Městským kulturním střediskem chystá také drobné občerstvení.

Atrium bylo zrekonstruováno dle projektu Ing. Pavly Konečné na přelomu let 2020 a 2021 za 7,2 mil. Kč a z dřívější betonové plochy se proměnilo na široce využitelný prostor při výuce i odpolední zábavě. Součástí jsou herní prvky pro děti, workoutová sestava, podium s hledištěm pro koncerty a vystoupení, pítko s tekoucí vodou, čítárna „pod stromy“, venkovní učebna a podzemní jímka na vodu, která bude následně sloužit k zavlažování a zalévání. Kromě atria bylo dokončeno několik méně viditelných investic: např. rekonstrukce odborných učeben na ZŠ Jubilejní nebo nová zahrada v MŠ Smetanovy sady.

Investice do vzdělávání jsou jednou z našich hlavních priorit nejen na papíře, ale i ve skutečnosti. Zatímco v roce 2018 šlo do předškolních a školních zařízení 16 mil. Kč, loni to bylo 28,3 mil. Kč a letos dokonce 45 mil. Kč. Část těchto peněz se městu navíc vrátí ze získaných dotací, u některých investic až ve výši 90 %. Na začátku volebního období jsme si také po konzultaci s řediteli všech škol vytvořili „plán investic“, abychom rovnoměrně investovali do všech našich zařízení, a tento plán postupně naplňujeme.

Související odkazy:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist