AKTUALIZACE – Koalice Spojenci pro Evropu, jejíž byli Zelení součástí, ve volbách uspěla se ziskem 11,65 % hlasů a tři poslaneckých mandátů.

Všem našim voličům děkujeme za přízeň.

Ačkoliv nebyl zvolen žádný z kandidátů či kandidátek za Stranu zelených, věříme, že si europoslanci zvolení za tuto koalici vezmou za svůj společný volební program, vyhodnocený v nezávislé analýze Hnutí DUHA jako nejekologičtější, a budou i s naší pomocí následujících pět let hájit právo občanů na kvalitní životní prostředí.

 


 

Letos se počtvrté od vstupu České republiky do EU uskuteční volby do Evropského parlamentu. Své zástupce v Bruselu si budeme vybírat ve dnech 24. a 25. května.

Strana zelených se pro tyto důležité volby dohodla na spolupráci s dalšími proevropskými,prodemokratickými a liberálními stranami a hnutími. Společně kandidujeme na kandidátce Starostové a nezávislí (STAN) a TOP09 – Spojenci pro Evropu.

Mezi prioritami, které chceme společně na půdě Evropské unie hájit, nechybí ochrana životního prostředí, zmírňování dopadů klimatické změny, ochrana krajiny a druhové rozmanitosti, ani podpora vzdělání a technologických inovací a regionální rozvoj.

Více informací najdete na webových stránkách Spojenci pro Evropu.

Podpořte naše kandidáty:

5 – Mgr. Petr Štěpánek, CSc.

14 – JUDr. Karolina Žákovská, Ph.D.

20 – Mgr. Matouš Vencálek

24 – Mgr. Ing. Hana Vacková

26 – Petr Kutílek, M.A., M.S.

 

Zahájení volební kampaně – historická tramvaj T3 Coupé veze naše kandidáty na Evropskou třídu

FACEBOOK