2. 1. 2022

V listopadu Nový Jičín poprvé hostil celostátní Školu zdravých měst. Politici i úředníci „zdravých měst“ z celé republiky se takto pravidelně schází 3x do roka, sdílejí spolu příklady dobré praxe a vzdělávají se, aby svá města rozvíjeli udržitelně a ekologicky, a také aby o záměrech města lépe komunikovali se svými občany. Když jsme do Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM) před 6 lety vstupovali, byli jsme nováčci, kteří se od ostatních jen učili a nyní už jsme schopni předávat své zkušenosti i dalším. Kromě toho je to pro naše město i dobrá reklama – od mnoha hostů z různých koutů republiky už máme zpětnou vazbu, jak máme krásné město a že se sem určitě ještě podívají, což nás samozřejmě velmi těší.

V rámci projektu Zdravé město byl dokončen také další projekt z participativního rozpočtu: na různých místech města tak můžete najít nové discgolfové koše. Podrobnosti se dočtete v přiložené reportáži. A do třetice: Nový Jičín se stal jedním z měst, která hostí tzv. Envi RoadShow, což je přehlídka zajímavých ekologických počinů v jednotlivých městech kraje, na něž se jezdí dívat a inspirovat další města a obce našeho regionu. V Novém Jičíně jsme prezentovali rekonstrukci bývalého letního kina, stroj na ničení plevele horkou vodou, knihobudku a komunitní zahrady na Dlouhé. Na videoreportáž se můžete podívat v odkazu níže.

Jako bonus z celostátní politiky doplňujeme odkaz na rozhovor Radiožurnálu s novou ministryní životního prostředí Annou Hubáčkovou.

Související odkazy:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist