Ondřej Syrovátka Jméno Ondřej Syrovátka
Věk 35 let
Profese středoškolský učitel
Kontakt ondrej.syrovatka@gypri.cz

Kdo jsem

Po maturitě na gymnáziu v Novém Jičíně jsem vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika – angličtina. Ještě před tím, než jsem se stal učitelem, jsem si splnil sen a s kamarády založil Čajovnu Archa, která dodnes sídlí v novojičínské Městské knihovně a je součástí Městského kulturního střediska. Poté jsem učil v letech 2004-2006 na Gymnáziu v Novém Jičíně, ve školním roce 2006/2007 jsem si  na rok odskočil na jihozápad Rumunska, kde jsem vyučoval český jazyk v české vesnici Eibenthal a od roku 2007 působím jako učitel matematiky a angličtiny na Gymnáziu v Příboře. Kromě toho také pracuji přes léto jako průvodce pro brněnskou CK Kudrna.

Proč kandiduji

Byl jsem vždy člověk, který se rád podílel na veřejném životě a politika je přes všechny své stinné stránky cesta, jak v demokratické společnosti dosáhnout pozitivních změn. Strana zelených pro mě byla přirozenou volbou, protože je to jedna z mála politických stran u nás, která je odolná vůči korupci, klade důraz na kvalitní volební program a na životní prostředí. V Novém Jičíně má navíc skvělou pověst i tradici.

V zastupitelstvu města Nového Jičína bych se rád věnoval veřejné dopravě, školství a město více otevřel jeho občanům jako například projektem Nápady pro Nový Jičín.

Mé články

Zapojením MHD do ODIS získá Loučka dvakrát více spojů

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist