12. 10. 2018

Dalibor Dejmek, zvolený za Stranu zelených do zastupitelstva města, se rozhodl vzdát svého mandátu ve prospěch předsedy TOP09, koaličního partnera Strany zelených ve volbách. Jeho prohlášení k tomuto kroku uvádíme zde:

Milí přátelé, vážení voliči a podporovatelé, rád bych vám touto cestou poděkoval za vaše hlasy a podporu. Povolební situace se pro mne však vyvinula tak, že jsem se rozhodl učinit zásadní krok. Téměř okamžitě poté, co jsem se dozvěděl, že jsem sice získal mandát, ale tím jsem také předběhl Martina Gazdu a ten o něj přišel, uvědomil jsem si, že takto to nechci. Pokud se podívám zpět za letošní kampaní, která byla pro Zelené zatím nejúspěšnější v historii, vidím za ní obrovské nasazení a úsilí. A Martin Gazda je pro mě člověk, který má na tomto úspěchu jeden z největších podílů. Jsem přesvědčen, že právě Martinova energie a verva by měla být určitě zastoupena ve vedení města, zrovna tak jako si myslím, že by měl být reprezentován náš koaliční partner, díky němuž jsme takto uspěli.

Rozhodl jsem se proto vzdát se svého mandátu ve prospěch Martina Gazdy.

Martin, tak  jak jsem měl možnost jej během posledního půlroku poznat, je mi názorově poměrně hodně blízký a zcela si získal mou důvěru. Ač mé prvotní rozhodnutí bylo zcela spontánní, několikrát jsem se s Martinem od té doby sešel a probral s ním své priority a on mi potvrdil, že souzní i s jeho. I proto věřím tomu, že vaše hlasy a důvěra, kterou jste do mě vložili, budou dobře reprezentovány.

Tak jako se mi podařilo některé věci v minulém volební období prosadit i přes to, že jsem nebyl v žádném oficiálním zastoupení, budu se nadále snažit uplatňovat svůj hlas ve věcech, kterým věřím, a budu se snažit pro město pracovat alespoň v jeho komisích. Vy, kteří mě znáte, pochopíte, že ať jsem možná jinak jakýkoliv, můj smysl pro fair-play by mi nedovolil v této situaci postupovat jinak. Ač se to v politice příliš nenosí, dovolil jsem si tedy luxus volby svého svědomí a budu doufat, že mě pochopíte a zcela neodsoudíte. Budu-li však ještě kandidovat v budoucnu, takový krok již nebudu opakovat a nemám v úmyslu se v případě možného úspěchu mandátu vzdávat.

Ještě jednou děkuji za vaši důvěru a snad i pochopení.

Váš,

Dalibor Dejmek

Tisková zpráva ZO SZ Nový Jičín, 12.10.2018

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist