2. 1. 2022

Nové zahrady se dočkaly děti v mateřské škole Smetanovy sady. Součástí jsou mimo jiné nové trampolíny, koloběžková dráha, pískoviště, zastíněný prostor k jarní a letní výuce a venkovní křídové tabule. Pokračujeme tak v projektech postupných rekonstrukcí venkovních hřišť u všech mateřinek. Každý rok se snažme opravit alespoň jednu: loni to byla MŠ Jubilejní a nyní zbývají poslední 2: Komenského a Jiráskova.

Dokončení se na přelomu listopadu a prosince dočkal také nový úsek cyklostezky přes most bývalé vojenské vlečky do VOP Bludovice. Kromě nového asfaltu jej doprovodily také stylové nápisy na mostě samotném připomínající, že tudy cyklostezka vede.

Před SVČ Fokus byl vybudován nový přechod pro chodce, který byl v 5. nejžádanějším podnětem občanů Veřejného fóra  z roku 2019, protože je to místo, kde děti (i dospělí) silnici cestou z kroužků pravidelně přebíhají. Dlouho to vypadalo, že jeho vybudování nebude kvůli blízké křižovatce možné, ale nakonec se ve spolupráci s Policií a projektantem podařilo najít variantu, která byla realizovatelná. 

V posledním roce jsme na základě podnětu občanů z Veřejného fóra a doporučení Adaptační strategie na změnu klimatu usilovali o povolení umístit na náměstí vzrostlé stromy. Na naši žádost však bohužel došlo zamítavé stanovisko s tím, že zamýšlené práce „nejsou v souladu se zájmem ochrany kulturněhistorických hodnot.“ Ve zdůvodnění NPÚ uvádí, že „Nový Jičín je město staršího založení s renesančním náměstím a je žádoucí zachovat jeho původní charakter, aby zůstal v čisté nedotčené podobě, bez vzrostlé zeleně, která by zabraňovala pohledům na fasády.“ Na podrobnosti i kompletní odpověď NPÚ se můžete podívat v přiložené tiskové zprávě.

Z menších akcí stojí za zmínku výstavba nového altánu na Skalkách oprava křížku mezi Kojetínem a Jičinou. Byla také vybrána studie na novou lávku přes Jičínku za bazénem. Na podrobnosti se můžete podívat v odkazech níže.

Související odkazy:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist