27. 5. 2016

Z koalice tří stran, ČSSD, KDU-ČSL a Strany zelených, která od podzimu 2014 vedla Nový Jičín, vystoupili lidovci, kteří zároveň rezignovali na oba posty radních, které dosud zastávali. Jak uvedl v tiskové zprávě starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák, odchodu jednoho z koaličních partnerů předcházel dlouhodobější nesoulad v názorech, mimo jiné na případné vytvoření správy sportovišť nebo na systém rozdělování programových dotací. V radě města tak prozatím zůstává šest členů ČSSD a jeden za SZ.

„Konce koalice je mi líto, protože její programové prohlášení bylo kvalitní a v letošním roce se začnou naplňovat některé zásadní body, na kterých se všechny tři strany shodly, jako třeba klikací a uživatelsky příjemný rozpočet města, cyklopruhy na Palackého ulici od bazénu až ke kruhovému objezdu u Loučky nebo revitalizace okolí nádrže Čerťák,“ popisuje předseda novojičínských zelených Ondřej Syrovátka.

„Koalice odchodem lidovců de facto skončila, protože jsme s KDU-ČSL měli uzavřenou dohodu o společném postupu. Vzhledem k programové shodě jsme další spolupráci s ČSSD nakloněni a momentálně vedeme jednání o vzniku nové koalice za takových podmínek, které by do budoucna případným problémům a neshodám zabránily. Vše nyní záleží na dalším jednání a postoji členů SZ v Novém Jičíně a samozřejmě také ČSSD. Pokud by jednání nevedla ke zdárnému konci, jsme připraveni i na odchod do opozice. Jasno máme prozatím v tom, že nepodpoříme žádnou koalici, která by se opírala o hlasy KSČM, naopak bychom preferovali, kdybychom získali podporu našeho bývalého koaličního partnera, tedy KDU,“ doplňuje Syrovátka.

Jasněji o dalším vývoji na radnici by mělo být příští týden.

Tisková zpráva ZO SZ Nový Jičín, 27.5.2016

Ondřej Syrovátka (ondrej.syrovatka@zeleni.cz, tel. 608 063 795)

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist