10. 2. 2015

Na krajské konferenci SZ Moravskoslezského kraje, která se konala 7.2.2015 v Novém Jičíně, se novou předsedkyní krajské rady stala opavská zastupitelka Pavla Brady, místopředsedou byl zvolen novojičínský zastupitel Ondřej Syrovátka.

Dalšími členy pětičlenné krajské rady jsou nově Pavel Kadlec (ZO Ostrava), Hana Hůlová (ZO Nový Jičín) a Roman Anderle (ZO Krnov). Kromě rady byla zvolena také krajská revizní komise, která má za úkol kontrolovat hospodaření kraje a řešit případné rozpory se stanovami SZ. Jejími členy jsou Ladislav Vrchovský (ZO Ostrava), Jana Grygová (ZO Opava) a Adam Dorazil (ZO Nový Jičín).

Před volbou předsedkyně organizace Pavla Brady řekla: „SZ je jedinou politickou stranou, která se zaměřuje na život a jeho kvalitu, tedy přesně to, co náš kraj dlouhodobě potřebuje. Chci, aby se zelení v MSK stali politickou stranou, která je brána na zřetel, uspěla v krajských a senátních volbách a tím dostala šanci prosazovat svou zelenou politiku. Mým hlavním cílem bude připravit se dobře na krajské volby, získat pro SZ mandát v krajském zastupitelstvu a minimálně jednoho senátora v jednom ze 3 senátních obvodů, ve kterých se bude v roce 2016 volit.“

Ondřej Syrovátka ve svém kandidátském projevu přislíbil organizování napůl formálních a napůl neformálních setkání členů i sympatizantů Strany zelených. „Chci také, abychom využili zkušeností starších členů SZ a obohatili je o energii těch mladších,“ řekl O. Syrovátka.

Strana zelených se po brněnském sjezdu, na kterém byla zvolena předsedkyní SZ starostka Brna-Nového Lískovce Jana Drápalová, chce soustředit hlavně na místní témata v krajích a v obcích, kde po loňských komunálních volbách zaznamenala nárůst počtu zelených zastupitelů a zastupitelek, ale také starostů a starostek. Celostátní politiku se nyní zelení snaží ovlivňovat hlavně přes vzrůstající počet vlastních senátorů v horní komoře parlamentu.

Tisková zpráva KO SZ MSK, Ladislav Vrchovský, l.vrchovsky@zeleni.cz, 9.2.2015

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist