15. 1. 2018

Nový Jičín má od 10. ledna novou oficiální mobilní aplikaci pro občany a návštěvníky města. Jde o další informační kanál, jímž chce město poskytovat informace a také například varovat při mimořádných událostech a povodních. Pořízení mobilní aplikace doporučila Komise pro otevřené město, která vidí v komunikaci mezi úřadem a občany prostřednictvím chytrých telefonů vhodný komunikační doplněk a slibuje si zlepšení a zrychlení informovanosti občanů.

„Hlavní menu mobilní aplikace nabízí osm základních dlaždic: Aktuality, Kalendář akcí, Úřad, Kontakty, Průvodce, Doprava, Hlášení závad a Nastavení. Snažili jsme se aplikaci koncipovat tak, aby bylo možné se k nejdůležitějším informacím dostat na 2-3 kliky, tj. mnohem rychleji, než na webu,“ popsal základní rozhraní Radovan Jansa (Zelení), předseda Komise pro otevřené město.

„Po klikacím rozpočtu je to další krok směrem k usnadnění přístupu k důležitým informacím o městě i proto, že chytré telefony dnes využívá okolo 60% obyvatel ČR. Předpokládáme, že nejvyužívanějšími moduly aplikace budou kontakty, kde je díky jednoduchému vyhledávání možné velmi rychle nalézt telefonní spojení a přímo z aplikace vytočit číslo, dále aktuality včetně tiskových zpráv a kalendář akcí s přehledem nadcházejících kulturních, sportovních i společenských událostí,“ uvedl místostarosta Ondřej Syrovátka (Zelení), který má informační technologie v gesci.

Mobilní aplikaci pod názvem Nový Jičín v mobilu lze stáhnout zdarma pomocí odkazu na webových stránkách města, přímo prostřednictvím obchodu s aplikacemi Google Play pro zařízení s mobilním operačním systémem Android nebo prostřednictvím  App Store  pro zařízení s iOS (iPhone). Aplikace se bude dále vylepšovat a v letošním roce zde přibude také rezervační systém pro možnost objednat se na úřad ve vybraném termínu a čase.

Podrobný popis aplikace najdete zde.

Náměty na rozšíření a vylepšení aplikace mohou uživatelé zasílat na webinfo@novyjicin-town.cz.

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist