9. 10. 2016

Petr Orel, kandidát Strany zelených a KDU-ČSL, postoupil se ziskem 33,73 % hlasů do 2. kola senátních voleb v obvodě 67 – Nový Jičín. Na 2. místě se s odstupem umístil starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák (ČSSD, 19,02 %) a těsně za ním byl 3. Jiří Strýček (ANO, 18,90 %), který měl o pouhých 40 hlasů méně.

„Příští týden se naplno rozjede kampaň před 2. kolem a my již teď prosíme všechny voliče, aby Petra podpořili i ve 2. kole, protože ještě není nic rozhodnuto, v pátek se začíná od nuly, i když už jen proti jednomu soupeři,“ vyzývá předseda novojičínských zelených Ondřej Syrovátka. Kontaktní kampaň před 2. kolem bude pokračovat i příští týden, Petr Orel a jeho sympatizanti se s voliči budou potkávat v Novém Jičíně, Kopřivnici, Frenštátě, Příboře, Studénce, Bílovci a dalších městech a obcích. „Ve většině z nich budeme jako pozornost nabízet teplý bylinkový čaj na zahřátí a pečivo na posilnění,“ doplňuje manažerka kampaně Petra Orla Alexandra Vinklárková.

Petr Orel je zakladatelem Strany zelených v republice i v Novém Jičíně, od roku 1992 vede Stanici pro záchranu volně žijících živočichů v Bartošovicích a zasloužil se o vybudování Domu přírody Poodří tamtéž. „Je to člověk, který si místo v Senátu za svou celoživotní činnost rozhodně zaslouží. Jsem přesvědčen, že svou funkci bude zastávat zodpovědněji než jeho předchůdci a že bude přínosem pro náš region,“ uzavírá Syrovátka.

Petra Orla pro 2. kolo podpořil i neúspěšný kandidát za Piráty Jiří Demel. Na Facebooku zároveň probíhá akce na Petrovu podporu. Každý, kdo mu chce vyjádřit své sympatie a ukázat, že má jeho hlas, si může změnit svůj profilový obrázek – ke stažení níže.

Profilovka FB

Více informací z kampaně najdete na

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist