Městská památková rezervace (MPR) jako komplexní obchodní zóna


MPR se snažíme prezentovat jako komplexní obchodní zónu, aby mohla konkurovat obchodním centrům. Proto místní podnikatele podporujeme například nízkým poplatkem za zábor prostranství na instalaci předzahrádek (v období covidu byly dokonce zdarma). Pomáháme jim také konáním různých kulturních a společenských akcí v centru, jako jsou například koncerty nebo jarmarky. Naším cílem je živé centrum s lidmi, obchody a restauracemi s letními předzahrádkami a také funkční, příjemná a zaplněná tržnice.

Na náměstí pořádáme více jarmarků, trhů a kulturních akcí

Tyto akce se osvědčily a rozšiřují obchodní příležitosti místních podnikatelů.

Jejich pořádání bylo bohužel částečně přerušeno v období protiepidemických opatření, nyní jsou však již opět v plném proudu.

Konání jarmarků jsme rozšířili i na soboty.

Od roku 2022 došlo k rozšíření jarmarků o takzvané Minimarkety v budově bývalého textilu na ulici 28. října. První z nich proběhl 3. června.

Během kulturního léta je letos na náměstí více akcí, než jich bývalo před covidem (45 oproti 41 v roce 2019).


Podpora podnikání a zaměstnanosti


Podpořili jsme podnikatele během koronavirové pandemie

V letech 2020 a 2021 podpořili novojičínské podnikatele jednak odpuštěním části nájmu a jednak jednorázovým darem do výše 20 000 Kč.

Restauratérům jsme odpustili také poplatky za zábor veřejného prostranství na zahrádkách, abychom jim usnadnili překlenutí těžkého období.


Realizovali jsme program Podnikni to! na podporu rozvoje nového podnikání

Bezplatný kurz podnikání Podnikni to! je určen jak lidem, kteří chtějí vedle své práce, rodiny nebo studia mít i malou lokální firmičku, tak i těm, kteří touží vybudovat mezinárodní firmu.

Kurzy běžely na podzim 2021 a na jaře 2022. Každý měl pět lekcí.

Související odkazy


Rozšířili jsme počet míst a odměnu v letní brigádě Zelené město pro studenty

V rozpočtu města jsme vyčlenili 250 tisíc korun na brigádu pro studenty, která umožňuje mladým lidem vydělat si peníze a ještě přitom zvelebit město.

Každým rokem rostl počet přijatých studentů i odměna, která v letošním roce činí 100 Kč na hodinu.

Související odkazy

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist