13. 5. 2021

Na jaře bylo zahájeno několik investic, které více či méně souvisí s naším volebním programem. Přístavba SVČ Fokus sice v našem programu nebyla, obsahuje však zajímavý prvek. Nadstavba bude nad vstupní částí, vzniknou v ní nové multifunkčními sály a klubovny a součástí bude i terasa se zelenou střechou, první na městské budově v Novém Jičíně. Plníme tím tak jeden z dílčích cílů Adaptační strategie na změnu klimatu. Na tuto investici ve výši 18 mil. Kč jsme získali dotaci ve výši 70 %.

Již dlouho se mluví o nutnosti opravy levé části přístavby Beskydského divadla. Je to velmi specifická konstrukce, kterou je třeba zpevnit speciálními ocelovými lany. Podrobnosti o této nutné investici ve výši 17,5 mil. Kč se od ředitele divadla Pavla Bártka dozvíte v článku níže.

K dalším důležitým investicím patří rozšíření parkoviště na Dlouhé, které bude v souladu s Adaptační strategií vodě propustné a bude na něm vysázeno přes 20 nových stromů, přípravy na stavbu kruhového objezdu u Čedoku a také budování nových dílen s 3D tiskárnami na ZŠ Jubilejní. A jako bonus přidáváme investici, která sice není městská, ale je na území našeho města: jedná se o novou výjezdovou stanici Zdravotnické záchranné služby, která bude stát na ulici Propojovací vedle již budované stanice hasičů. Její vizualizaci najdete ke stažení také níže.

Související odkazy:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist