12. 12. 2020

Rekonstrukce fotbalového a atletického stadionu v Novém Jičíně pomalu spěje ke svému konci. Na přiložených fotkách se můžete podívat, jak rekonstrukce postupovala v čase a jak se staré hřiště během podzimu přetvářelo na moderní sportovní areál.

Obrovskou zásluhu na tom, že po mnoha letech budeme mít moderní atletické zázemí a kvalitní fotbalový trávník, má především předseda TJ pan Jiří Hrachovec 🥇, kterému se pro Tělovýchovnou jednotu podařilo na projekt v hodnotě 38 000 000 Kč získat dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 25 000 000 Kč. Bez spolufinancování města by se tento projekt ovšem nemohl uskutečnit, proto patří dík i zastupitelům, kteří na zasedání těsně před koronavirem dne 9.3.2020 schválili mimořádnou individuální dotaci pro Tělovýchovnou jednotu ve výši 30 % + neuznatelné náklady, celkem přes 13 000 000 Kč, a to v naprosté shodě 28 hlasy z 29 (nehlasoval jen jeden, který ten den nebyl na jednání přítomen), hlasování viz zde.

Na jednání 9.3. byla projednána také možnost sportování široké veřejnosti na atletickém oválu, kterou pan předseda TJ přímo na zastupitelstvu přislíbil. Na záznam vybrané části jednání zastupitelstva, ve kterém pan předseda o rekonstrukci podrobně informuje a odpovídá na dotazy zastupitelů, se můžete podívat zde.

Ještě v tomto volebním období bychom se měli dočkat také nového skateparku a pumptracku, který v areálu pod vedením kolegy místostarosty Marcela Brože naplánovala Pracovní skupina pro revitalizaci sportovišť.

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist