19. 4. 2015

To zjistili dobrovolníci, kteří se v sobotu 18. 4. 2015 i přes chladné počasí zúčastnili „Jarní očisty Palackého potoka“. Mezi devátou a dvanáctou hodinou zde společnými silami naplnili několik pytlů odpadky, které našli v okolí Palackého potoka mezi Čerťákem a Bludovicemi.

„Tato akce má v Novém Jičíně již osmiletou tradici, kterou založil Pavel Vala z Čajovny Archa. My jsme na něj se zelenými před dvěma lety plynule  navázali, protože odpadků hyzdících pěkné lokality okolo města je zde stále dost,“ říká Ondřej Syrovátka, předseda Strany zelených v Novém Jičíně. „Na celé akci se mi kromě nesporného přínosu pro přírodu líbí, že lidé dělají něco pro své město dobrovolně a společně. A jak známo, společná fyzická práce utužuje mezilidksé vztahy,“ dodává Syrovátka.

Letošního úklidu se zúčastnilo 16 dospělých a stejný počet dětí, pomohli i skauti ze střediska Dvojka Nový Jičín. „Celkem jsme nasbírali asi 30 pytlů odpadků. Kromě kuriozit jako jsou staré hrnce, boty, pneumatiky či kus plotu to byly hlavně skleněné střepy, igelitové sáčky a kusy drátů,“ doplňuje Hana Hůlová, 1. místopředesdkyně novojičínských zelených.

Úklid byl letos poprvé součástí celostátní akce Ukliďme česko, jejíž organizátoři poskytli dobrovolníkům po celé republice pracovní rukavice a pytle na odpadky.  Úklid podpořilo také Informační centrum Nový Jičín, které účastníkům věnovalo drobné dárky, a Technické služby Nový Jičín, které zajistily odvoz naplněných pytlů na skládku.

Další zdroje informací o akci:

Tisková zpráva ZO SZ Nový Jičín, Ondřej Syrovátka (ondrej.syrovatka@zeleni.cz), 19.4.2015

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist