12. 12. 2020

Ode dneška máme ve Smetanových sadech novou „knihobudku“, v níž si můžete „půjčit“ knihy, které Vás zaujmou, a naopak tam zase odložit jiné, které již máte přečtené, ale máte pocit, že by mohly obohatit někoho jiného. Vedle knihobudky jsou i místa k posezení, která sice budou nejspíš využita až od jara, ale nabízí možnost si knížky pročíst či prolistovat i přímo na místě ve stínu okolních stromů.

Na tomto krásném malém projektu se ukazuje, jak je důležité ptát se na názory na rozvoj města všech občanů a nejen zastupitelů, kteří mají možnost ovlivňovat chod města z titulu své funkce. V Novém Jičíně je ta možnost mimo jiné díky „Projektům pro Nový Jičín“ neboli takzvanému „Participativnímu rozpočtu“, v němž mohou občané navrhnout projekt k realizaci do výše 100 000 Kč. Příští týden bude město vyhlašovat nový ročník, tak už můžete přemýšlet, čím byste město obohatili Vy – více viz https://www.novyjicin.cz/participativni-rozpocet/.
Návrh na knihobudku předložila Lucie Jančařiková.

A zajímavost na závěr: věděli jste, že jedna „knihobudka“ či spíše „knihopolička“ je již pár let k dispozici na vlakovém nádraží?

Doplňující informace:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist