27. 7. 2023

Milí příznivci Strany zelených s Piráty, TOP 09 a STAN,

léto a dovolené jsou v plném proudu, takže je nejlepší čas si přečíst, co se za poslední dva měsíce událo a podařilo v Novém Jičíně. Dočtete se o nové pojízdné kavárně ve Smetanových sadech, která funguje od června a bude Vám k dispozici až do konce září. K velkým změnám dochází v kultuře: ke konci června skončil v pozici ředitele Beskydského divadla po neuvěřitelných 32 letech Pavel Bártek a nahradil jej Jiří Močička. Rozhovor s oběma si můžete poslechnout v článku níže. Od 1.7. máme také nového ředitele Městského kulturního střediska, a to Ondřeje Rečku, který dříve pracoval v Kulturním domě v Kopřivnici. Rozhovor s ním přineseme v některém z příštích Zpravodajů.

Na Kojetíně byl dokončen dalších z vámi navržených Projektů pro Nový Jičín, a to Novojičínské houpačky. Kromě toho bylo ukončeno hlasování o dalších projektech. Pokud chcete vědět, co dalšího se bude z Participativního rozpočtu budovat, čtěte dále. Dozvíte se také aktuální informace o provozu cyklobusu, o připomínkách bojovníků proti nacismu a komunismu nebo o setkání a spolupráci s okolními městy.

Na závěr Vás čeká souhrn informací z jednání Rady a Zastupitelstva, kde byl nejdiskutovanějším bodem prodej průmyslové zóny. Naše město v poslední době navštívilo několik ministrů a poslanců, a proto i tomuto tématu věnujeme samostatnou kapitolu. No a na závěr dvě „zelená“ témata: souhrn nejzajímavější inspirace ze zelené konference ve Vídni a krátké info o naší poslední schůzi na Svinci s pěknou společnou fotkou. No a samozřejmě taky tradiční kapitola pro všechno ostatní s názvem „Letem světem Novým Jičínem“.

Přeji Vám příjemné a inspirativní počtení a pěkné léto,

 
Váš Ondřej Syrovátka, místostarosta za Stranu zelených s Piráty, TOP 09 a STAN
 
Související odkazy

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist