9. 10. 2016

Velmi mne potěšilo, že kandidát Strany zelených a KDU-ČSL do Senátu Petr Orel vyhrál s 33 % první kolo a má šanci uspět i v kole druhém. Podle mne je právě Petr Orel osobností, která za svůj život již stačila dokázat, že pro svou rozvahu a spjatost s novojičínskem, pro které jako vedoucí Stanice pro záchranu volně žijících živočichů i jako zastupitel či radní města udělal mnohé, do této vážené instituce patří. Do kampaně jsme jak zelení, tak lidovci nasadili veškeré lidské síly a snažili se o tom přesvědčit lidi v ulicích i na náměstích ve městech a obcích našeho volebního obvodu.

Zároveň bych se ale rád ohradil vůči negativní kampani, která byla vedena proti jeho protikandidátovi, starostovi Nového Jičína Jaroslavu Dvořákovi. Myslím si, že je to věc, která do regulérního souboje nepatří a nikdy nevíme, kdy se obrátí proti nám nebo proti tomu, koho podporujeme. Zároveň se obávám, že takový styl kampaně odrazuje voliče od účasti ve volbách vůbec.

Proto bych rád požádal příznivce i odpůrce obou kandidátů, aby zbytek kampaně probíhal v pozitivním duchu a aby nám raději sdělovali, koho chtějí volit a ne koho volit nechtějí. Já sám hodlám Petra Orla v kampani podporovat do poslední chvilky a s maximálním nasazením. Těším se na férový a napínavý souboj.

Ondřej Syrovátka, předseda Základní organizace Strany zelených v Novém Jičíně

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist