8. 7. 2018

Strana zelených v Novém Jičíně se dohodla s TOP09, SNK-ED a STAN na společné kandidátce do komunálních voleb 2018. Kandidovat budou pod názvem „STRANA ZELENÝCH s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN“.

Ondřej Syrovátka„O tomto kroku jsme uvažovali již dlouho. S TOP 09 jsme se díky programové blízkosti na spolupráci domluvili během jara, s SNK-ED spolupracujeme již od roku 2014, kdy jsme nominovali některé jejich zástupce do komisí a výborů. Podpora STAN je spíše symbolická, nicméně i té si velice vážíme. Jsme přesvědčení, že názorově spřízněné strany by měly prosazovat své ideje společně a zároveň tím ukazujeme, že jsme schopní se domluvit i s ostatními stranami a že prosazení společných myšlenek, které přispějí k rozvoji města, je pro nás důležitější než boj o funkce,“ uvedl letošní lídr Strany zelených v Novém Jičíně a místostarosta Ondřej Syrovátka.

Vzájemnou vůli spolupracovat vyjádřili vzhledem k programové blízkosti a názoru na řešení veřejných potřeb na komunální úrovni zástupci všech zmíněných stran. V průběhu června si již deklarovali základní programové priority. „Společnými silami chceme z Nového Jičína a jeho místních částí vytvořit chytré a otevřené město, které klade důraz na kvalitu veřejného prostoru a životního prostředí, rozvoj podnikání a investic do zaměstnanosti a vzdělání, rozvoj městské dopravy a infrastruktury,“ zmiňuje softwarový inženýr Martin Gazda, předseda místní TOP 09, který kandiduje na 3. pozici.

„Budeme se snažit prosazovat hospodárná a smysluplná řešení ve všech důležitých oblastech, jako jsou např. vzdělání, kultura a sociální problematika, ale i v tzv. zelené ekonomice a péči o životní prostředí. Slušnost mezi lidmi se považuje za samozřejmost, ale zdá se, že v dnešní době je třeba na ni klást obzvláštní důraz i politice,“ doplňuje středoškolský učitel Petr Brandejs reprezentující SNK-ED, který byl v roce 2014 lídrem kandidátky této strany.

„Momentálně doděláváme volební program pro období 2018–2022, který zveřejníme v průběhu měsíce srpna, a dolaďujeme harmonogram kampaně. Tu rozhodně povedeme v pozitivním duchu a taky bychom si ji chtěli společně s Novojičíňáky užít, abychom z ní mohli mít dobrý pocit nezávisle na výsledku voleb a povolebních vyjednáváních,“ dodal Syrovátka. STRANA ZELENÝCH s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN si kampaň financuje čistě z příspěvků svých kandidátů a příznivců, podpořit ji je možné přímo na stránkách zeleninj.cz.

Strany také zveřejnily svých prvních deset kandidátů:

pořadí titul jméno příjmení povolání nominující strana
1 Mgr. Ondřej Syrovátka místostarosta SZ
2 Mgr. Pavel Bártek ředitel divadla, člen Rady města SZ
3 Ing. Martin Gazda softwarový inženýr, hudebník TOP 09
4 Bc. Kateřina Novotná vedoucí kina Květen SZ
5 Mgr. Dalibor Dejmek učitel na gymnáziu SZ
6 Mgr. Dalibor Tomek středoškolský učitel TOP 09
7 Ing. Hana Hůlová referentka v ochraně přírody a krajiny SZ
8 Mgr. Richard Pešat vedoucí oddělení soc.-právní ochrany dětí SZ
9 Bc. et Ing. Petr Brandejs středoškolský učitel a hudebník SNK-ED
10 Ing. Lucie Pilná daňová poradkyně SNK-ED

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist