28. 9. 2016

Naši kandidáti jsou starostové, místostarostové, zastupitelé, ale především občané z různých regionů napříč krajem. Jsou to reprezentanti liberálních politických stran SZ a SNK-ED a jsou zde pro voliče, kteří nechtějí volit levicové strany nebo pochybné podnikatelské projekty. Jelikož chceme přenést zkušenosti z našich regionů i na kraj, kandidujeme pod názvem PRO REGION.

Moravskoslezský kraj je oblastí, která za poslední století pro zbytek republiky vytrpěla mnohé. Chtěli bychom, aby se náš kraj stal místem, kde chtějí žít i naše děti. Chceme aby se náš kraj stal ekonomickým srdcem Evropy a chceme, aby naše regionální ekonomiky byly novou krví, která toto srdce rozpumpuje.

Naši kandidáti

Z novojičínska najdete na předních pozicích tyto kandidáty:

  • 3) Sylva Kováčiková (místostarostka města Bílovec)
  • 8) Pavel Bártek (ředitel Beskydského divadla Nový Jičín)
  • 17) Ondřej Syrovátka (místostarosta města Nový Jičín)
  • 18) Luděk Míček (starosta obce Slatina)
  • 22) Pavla Adamcová (starostka obce Hodslavice)
  • 27) Michaela Holišová (lektorka, koučka, lídryně neziskové organizace, Rybí)
  • 30) Richard Ehler (starosta městyse Suchdol nad Odrou)
  • 34) Petr Brandejs (středoškolský učitel, ředitel školky, hudebník, Nový Jičín-Bludovice)
  • 54) Karel Březina (ředitel SLUMEKO, Kopřivnice)

Naše priority

Fandíme lokální ekonomice

Věříme, že i bez tradičního těžkého průmyslu může náš kraj prosperovat. Podpoříme místní živnostníky, malé a střední firmy, zemědělce, jejich produkty, inovace a nápady. Chceme lákat investory do starých nevyužitých továren, tzv. brownfieldů, namísto budování dalších průmyslových zón na zelené louce.

Podporujeme kvalitní školství

Investice do vzdělávání je pro nás jednoznačnou prioritou. Budeme prohlubovat spolupráci škol se soukromým sektorem, chceme vrátit vážnost řemeslu. Uděláme vše proto, abychom zastavili velký odliv schopných mladých lidí z našeho regionu

Chceme spolehlivou a rychlou veřejnou dopravu

Vedle podpory klíčových silničních staveb budeme usilovat o moderní a kvalitní alternativu k individuální automobilové dopravě. Rychlost 160 km/h může být standardem i na regionálních železničních tratích. Zlepšíme návaznost dopravních spojů a výrazně snížíme cenu roční jízdenky integrovaného systému kraje.

Víme jak na sucho i povodně

Protipovodňová ochrana patří mezi priority řady našich měst a obcí. Chceme její řešení spojit s opatřeními proti suchu. Na budování poldrů, mokřadů, mezí a dalších úprav k zadržení vody v krajině budeme spolupracovat s odpovědnými organizacemi.

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist