30. 8. 2022

Koalice na tiskové konferenci představila své hlavní cíle, lídry a pozvala Novojičíňáky na předvolební setkání 3. 9. 2022 na Skalkách.

Na nádvoří Václava Havla před Žerotínským zámkem se jako první ujal slova lídr kandidátní listiny, současný místostarosta města Ondřej Syrovátka. „Kandidujeme společně, protože máme stejný názor na rozvoj města a jako jeden tým budeme postupovat i po volbách. Na naší kandidátce jsou novojičínské osobnosti, které již dokázaly pro město něco vykonat,“ pochválil Syrovátka ostatní kandidáty. Slovy chvály nešetřil, ani když následně mluvil o programu, který koalice dala dohromady: „Našimi prioritami jsou životní prostředí, veřejná doprava, školství, rozvoj informačních technologií a kultura, ale do detailu máme program rozepsán ve všech oblastech a troufám si říct, že je nejlepší a nejpodrobnější, jaký kdy v Novém Jičíně vznikl.“

Martin Gazda, lídr novojičínské TOP 09 a současný radní, který kandiduje na druhém místě, představil plány koalice v oblasti bydlení: „Městu by slušel dobry mix městského a soukromého nájemního bydlení. To rozhýbe cely trh s nemovitostmi a pomůže vyřešit dlouhodobý problém s klesajícím počtem obyvatel.“ Andrej Droščín, lídr Pirátů a podnikatel, se zaměřil na rozvoj cestovního ruchu ve městě a jeho okolí: „Budeme podporovat cyklo a gastro turistiku v míře, která nebude obtěžovat obyvatele města, ale přitom bude mít kladný vliv na zaměstnanost a rozpočet obce.“

Lucie Jančariková je na čtvrtém místě nejvýše postavenou ženou na společné kandidátní listině koalice. „Žijeme v době plné výzev a jednou z nich je klimatická krize. Rádi bychom měli Nový Jičín ještě zelenější, přívětivější a udržitelnější pro život nejen náš, ale i generací následujících,“ řekla Jančařiková o tématu životního prostředí. Posledním z mluvčích byl Petr Brandejs, kandidující na pátém místě za STAN. Mluvil o kulturním domu, jehož absence a vleklá realizace je problémem, se kterým se Nový Jičín potýká už řadu let: „Realizaci kulturního domu je třeba řádně promyslet a pak k ní rázně přikročit. V našem volebním programu najdete tři cesty dalšího postupu, jednou z nich je třeba se vydat,“ konstatoval Brandejs.

Na závěr Tiskové konference pozvali zástupci koalice Novojičíňáky na oficiální zahájení kampaně dne 3.9.2022 v amfiteátru na Skalkách, kde kromě představení kandidátů vystoupí skupina Acoustic Velvet, návštěvníci budou mít možnost si promluvit se všemi kandidáty a seznámit se s podrobným programem koalice. Jídlo a občerstvení zajistí Marek’s cullinary show a Cagü, pro děti bude připraven skákací hrad a další atrakce.

Tina Mizerová, volební manažerka Strany zelených s Piráty, TOP 09 a STAN, 25.8.2022

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist