23. 8. 2022

Jsme moc rádi, že náš úspěšný senátor Petr Orel se rozhodl obhajovat svůj senátorský mandát. Jako kandidát a jediný parlamentní člen Strany zelených získal do voleb širokou podporu – kromě Strany zelených také hnutí Senátor 21PirátůSTAN Liberálně ekologické strany. Finančně jeho kampaň můžete podpořit zde, o tom, jak jinak Petr Orla podpořit v kampani, se dočtete zde.

V Senátu se Petru Orlovi aktuálně podařilo k desítkám tisků legislativy EU prosadit svá usnesení, čímž přispěl ke zdravější, odolnější a udržitelnější nejen ČR, ale celé EU, a v našem regionu i k uzavření dolu Frenštát. Prosadil změnu vodního zákona, která zlepší schopnost krajiny udržovat vodu (desetitisíce km menších toků). Inicioval veřejné slyšení a prosadil stanovisko Senátu, které pomohlo zastavit megalomanský projekt Dunaj-Odra-Labe, který by nenávratně zničil přírodu v našem regionu. Kromě úspěchů v oblasti životního prostředí se patří dodat, že Petr Orel je rovněž pevným hlasem liberální demokracie, prosazuje obecně věcnou politiku a opakovaně byl oceněn i za podporu protikorupční legislativy. Podrobné zhodnocení působení Petra Orla v Senátu najdete zde.

V posledních dnech Petr Orel připravil novelu zákona o veřejném zdraví, která obcím umožní se lépe bránit zdrojům hluku. Pokud se mu tato novela zákona podaří prosadit, tak se obce budou moci účastnit tzv. řízení o povolení výjimek z hlukových limitů, a podávat k těmto výjimkám připomínky. Toto doposud nebylo možné. Je to reakce na stížnosti, se kterou se na něj obrátili starostové obcí v blízkosti dálnice, např. Klimkovic

Související odkazy:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist