7. 2. 2022

Nás senátor se v lednu obracel se na novou vládu, resp. některé ministry, s žádostí o řešení některých klíčových agend zejména v souvislosti s životním prostředím a zemědělstvím. Upozorňoval na nedostatky při záměrech výstavby přehrady Skaličky i dalších velkých vodních děl jako Nové Heřminovy.

Angažoval se také v kauze Bečva a zjišťoval u ředitele Výzkumného ústavu vodohospodářského T.G.M., jak je to s novou monitorovací stanicí, jejíž umístění není vzhledem k havárii v září 2022 ideální, protože není pod problematickou výpustí průmyslových areálů. Ukázalo se, že o tomto bylo rozhodnuto nezávisle na havárii.

V Senátu patřilo mezi nejdůležitější jednání Výboru pro záležitosti Evropské unie, jehož je Petr Orel místopředsedou, na kterém byly probírány také aspekty nastávajícího českého předsednictví v Radě EU. 

Petr Orel se potkal se zástupci obce Velké Albrechtice, aby společně zabránili zbourání starého viaduktu, jehož stav není havarijní (viz foto), a jehož skutečným účelem je umožnění průjezdu kamionů na pozemky investorů, kteří nedaleko hodlají zbudovat průmyslovou zónu. Petr Orel se v této věci obrátil na nového ministra dopravy, neboť považuje investici 20-30 milionů Kč za zbytnou, tím spíše s ohledem na akutní hledání úspor ve státním rozpočtu.

Petr Orel se principiálně postavil proti pořádání Olympijských her v Pekingu a komentoval nelibě vyjádření ke skartaci materiálů ohledně „vrbětické kauzy“ na Hradě. A protože ve svém volném čase rád odpočívá aktivně, zaznamenal úspěch i na poli ochranářském, kdy se podařilo fotografické zachycení loňských mláďat orla skalního.

Související odkazy:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist