10. 5. 2022

Tak jako všude jinde, i v Senátu parlamentu ČR se všechno točilo zejména kolem války na Ukrajině. Nás senátor od začátku jasně deklaroval svůj postoj, který prezentoval i na demonstraci, kterou zorganizovala Novojičínská otevřená společnost. Petr Orel rychle přispěl na několik sbírek pro Ukrajinu. Ještě před vypuknutím ruské invaze, 21. února v Senátu, přivítal náš senátor spolu s kolegy z Výboru pro záležitosti EU delegaci Parlamentu Gruzie. Ta sdělila, že Gruzie je stále ve velmi těžké situaci a vážné provokace v separatistických oblastech Abcházie a Jižní Osetie ze strany Ruska intenzivně pokračují.

Senátem prošla dohoda s Německem, která prakticky povede k dalším investicím pro dostavbu Labské větve, což se Petr Orel pokusil s některými kolegy zvrátit, ale nezdařilo se. 8. března se Petr Orel zúčastnil slavnostního vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Nový Jičín za rok 2021, které se uskutečnilo v Kulturním domě v Kopřivnici. „Bylo osvěžující v tomto napjatém čase se na pár hodin soustředit jenom na okresní sportovní svět“, komentoval Petr Orel. Petr Orel převzal patronaci a poskytl finanční podporu amatérskému divadelnímu představení s názvem Hacienda na stříbrné řece, kterou zorganizoval časopis Sedmá generace a Hnutí Duha. Byla to „parodie“ na situaci s otrávenou Bečvou ve Valašském Meziříčí. Premiéry (a zároveň i derniéry) se zúčastnil i osobně, konala se v sobotu 26. března v brněnském Divadle Husa na provázku.

Začátkem dubna se Petr Orel zúčastnil delegace, která navštívila Arménii v rámci projektu Východního partnerství, jehož cílem je vypracovat návrhy úprav arménské legislativy a institucionálních změn pro efektivnější zajištění ochrany přírody v této zakavkazské oblasti. Petr Orel byl také znovu zvolen do Ústřední výkonné rady Českého svazu ochránců přírody.

Související odkazy:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist