3. 9. 2018

Strana zelených Nový Jičín, která do komunálních voleb vstupuje s podporou TOP09, SNK-ED a STAN, zahájila v neděli 2. září volební kampaň neformální akcí na zahradě restaurace Nové Slunce.

Akci s názvem Zelená neděle navštívila asi stovka Novojičíňáků, mezi nimiž se v průběhu celého nedělního odpoledne pohybovalo celkem 19 kandidátů ze všech výše zmíněných stran, které do blížících se voleb vstupují s číslem 5 a heslem “Společně pro Nový Jičín”.

Po úvodním slovu lídra Strany zelených a současného místostarosty Ondřeje Syrovátky, který přítomné přivítal, popřál jim příjemnou zábavu a vybídl je k tomu, aby v průběhu akce využili možnosti pobavit se s kandidáty o tématech, která je zajímají či trápí, přišlo na řadu vystoupení kapely Acoustic Velvet. Kapela, jejímž členem je Martin Gazda (šéf TOPky a kandidát č. 3), zahrála řadu českých i zahraničních písní a příjemně rozproudila zábavu. Účastníci akce si k poslechu hudby mohli dát zelené pivo, které bylo v nabídce za 10 Kč, často společně s TOPinkou za 09 Kč

Po téměř hodinovém vystoupení se slova ujal Petr Brandejs (někdejší lídr SNK-ED a číslo 9 na letošní kandidátce), který speciálně na tuto akci připravil Novojičínský PUB Quiz obsahující 10 otázek vztahujících se k městu Nový Jičín a blížícím se volbám. Kvízu se zúčastnilo celkem 14 týmů, z nichž 3 nejlepší si odnesly věcné ceny (např. Novojičínský med). Za zmínku stojí, že nejlepší tým měl celkem 8 bodů z 10 možných.

Kolem 17. hodiny pak dozrál čas na zlatý hřeb programu a na pódiu byl slavnostně pokřtěn volební program pro Nový Jičín na období 2018–2022. Ten kandidáti společně tvořili a ladili do finální podoby téměř půl roku. Na výsledném programu je důkladná práce znát: je ambiciózní, zároveň však splnitelný a směřující k tomu, aby se nám všem v Novém Jičíně žilo za čtyři roky ještě lépe. Silnou stránkou programu je i to, že navazuje na práci a dosažené úspěchy v uplynulém volebním období.

Po slavnostním křtu přišel čas na další hudební vystoupení, o které se tentokrát postaral Petr Brandejs s kapelou Klika NJ Blues, která se na novojičínské hudební scéně pohybuje už 10 let. Po koncertu se akce svým programem chýlila ke konci, řada návštěvníků a také mnozí kandidáti se však zdrželi o něco déle a využili možnosti potkat se popovídat si.

Zelená neděle byla první z akcích konaných v rámci kontaktní kampaně Strany Zelených. Využijte některé z dalších příležitostí setkat se s našimi kandidáty a dozvědět se více o tom, co jsme společně pro Nový Jičín připravili na další roky.

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist