Strana zelených je v Novém Jičíně zastoupena v zastupitelstvu města od sametové revoluce v roce 1989. Od tohoto data jsme se mnoho let podíleli na spravování a dalším směřování rozvoje města Nový Jičín. Ve volebním období 2006 až 2010 jsme působili jak v zastupitelstvu, tak v radě a dalších samosprávných orgánech města a přispěli jsme i přes špatnou finanční situaci k finanční stabilizaci města, které tehdy hospodařilo jako jedno z mála měst v ČR s finanční rezervou. Podařilo se nám také realizovat řadu zcela zásadních investičních akcí (rekonstrukce náměstí, revitalizace sídlišť atd.) nebo řešit parkování a dopravní situaci ve městě.

V roce 2010 jsme se ocitli v opozici poté, co vznikla koaliční rada ČSSD, SNK-ED, KSČM a TOP 09, jejíž novojičínská místní organizace byla později kvůli spolupráci s KSČM zrušena.


V letech 2014-2018 byli Zelení v Novém Jičíně opět součástí vládní koalice, tentokrát s ČSSD a KDU-ČSL a reprezentovali je 3 zastupitelé:

  1. Mgr. Pavel Bártek (člen Rady města)
  2. Mgr. Ondřej Syrovátka (2. místostarosta)
  3. Mgr. Radovan Jansa (předseda Komise pro otevřené město)

Od roku 2018, kdy Zelení v koalici s TOP 09 a SNK-ED dosáhli v Novém Jičíně rekordního výsledku 18,15% a zisku 5 mandátů, jsme v koalici s ANO, ODS a KDU-ČSL. Reprezentují nás tito zastupitelé:

  1. Ondřej Syrovátka (SZ, 2. místostarosta)
  2. Pavel Bártek (SZ, člen Rady města)
  3. Martin Gazda (TOP 09, člen Rady města)
  4. Petr Orel (SZ, zastupitel)
  5. Kateřina Novotná (nez. za SZ, zastupitelka)

Informace o našem působení si můžete přečíst zde.


Jsme pro slušnost v politice, odstraňování korupce, investice do trvalých hodnost jako je vzdělání, věda a kultura. Dáváme přednost zelené ekonomice a zdravému prostředí, protože jde o život nás všech.

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist