Strana zelených je v Novém Jičíně zastoupena v zastupitelstvu města od sametové revoluce v roce 1989. Od tohoto data jsme se mnoho let podíleli na spravování a dalším směřování rozvoje města Nový Jičín. Ve volebním období 2006 až 2010 jsme působili jak v zastupitelstvu, tak v radě a dalších samosprávných orgánech města a přispěli jsme i přes špatnou finanční situaci k finanční stabilizaci města, které tehdy hospodařilo jako jedno z mála měst v ČR s finanční rezervou. Podařilo se nám také realizovat řadu zcela zásadních investičních akcí (rekonstrukce náměstí, revitalizace sídlišť atd.) nebo řešit parkování a dopravní situaci ve městě.

V roce 2010 jsme se ocitli v opozici poté, co vznikla koaliční rada ČSSD, SNK-ED, KSČM a TOP 09, jejíž novojičínská místní organizace byla později kvůli spolupráci s KSČM zrušena.


V roce 2022 jsme jako Strana zelených s Piráty, TOP 09 a STAN dosáhli v komunálních volbách výsledku 16,25 % a obhájili 5 mandátů v zastupitelstvu. Od roku 2022 jsme součástí stejné vládní koalice jako v předchozím období, tj. s ANO, ODS a KDU-ČSL. Reprezentuje nás těchto 5 zastupitelů:

 1. Ondřej Syrovátka (Zelení, 1. místostarosta)
 2. Martin Gazda (TOP 09, člen Rady města)
 3. Andrej Droščín (Piráti, člen Rady města a předseda Komise obchodu a služeb)
 4. Lucie Jančařiková (Zelení, předsedkyně Komise pro životní prostředí)
 5. Petr Brandejs (STAN, předseda Komise pro výchovu a vzdělávání)

Informace o našem působení si můžete přečíst zde.


V roce 2018 jsme v Novém Jičíně kandidovali jako Strana zelených s podporou s TOP 09, SNK-ED a STAN a dosáhli jsme v Novém Jičíně rekordního výsledku 18,15% a zisku 5 mandátů,. Po celé volební období jme byli v koalici s ANO, ODS a KDU-ČSL. Reprezentovali nás tito zastupitelé:

 1. Ondřej Syrovátka (Zelení, 2. místostarosta)
 2. Pavel Bártek (Zelení, člen Rady města)
 3. Martin Gazda (TOP 09, člen Rady města)
 4. Petr Orel (Zelení, zastupitel)
 5. Kateřina Novotná (nezávislá za Zelené, zastupitelka)

Informace o našem působení si můžete přečíst zde.


V letech 2014-2018 byli Zelení v Novém Jičíně součástí vládní koalice s ČSSD a KDU-ČSL (do roku 2016, kdy KDU z koalice odešla a zůstala pouze koalice ČSSD+Zelení). Reprezentovali nás 3 zastupitelé:

 1. Mgr. Pavel Bártek (člen Rady města)
 2. Mgr. Ondřej Syrovátka (2. místostarosta)
 3. Mgr. Radovan Jansa (předseda Komise pro otevřené město)

Jsme pro slušnost v politice, odstraňování korupce, investice do trvalých hodnost jako je vzdělání, věda a kultura. Dáváme přednost zelené ekonomice a zdravému prostředí, protože jde o život nás všech.

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist