12. 10. 2018

ANO, Strana zelených, ODS a KDU-ČSL včera podepsali Memorandum o společném postupu a přípravě koaliční smlouvy. Zavazují se v něm, že se pokusí najít shodu v personálních a programových otázkách tak, aby byli schopni podepsat koaliční smlouvu do 22.10.2018. Pokud se to nepodaří, začnou jednání nanovo.

 „Měli jsme 2 nabídky na spolupráci: první byla od ČSSD, druhá od strany ANO,“ vysvětlil Ondřej Syrovátka, lídr Strany zelených. „Nabídka od ČSSD počítala i se zapojením ANO a KDU-ČSL, což by byla koalice s pohodlnou většinou 20 mandátů. ANO ovšem spolupráci s ČSSD odmítlo a koalice by tak měla dohromady jen 14 zastupitelů; to je však o 1 méně, než je potřebná většina. Druhá nabídka byla od strany ANO, a to koalice ANO+SZ+ODS+KDU-ČSL, která dohromady disponuje 17 mandáty,“ doplnil Syrovátka.

Koaliční výbor Strany zelených s podporou TOP09, SNK-ED a STAN se ve středu usnesl, že podepíšeme „Memorandum o společném postupu a přípravě koaliční smlouvy“. V něm se zavazujeme, že se pokusíme dosáhnout shody na koalici ANO+SZ+ODS+KDU-ČSL. Tímto ještě nevytváříme koalici, jen si dáváme prostor, abychom o ní mohli jednat. Pro to, abychom do ní vstoupili, je pro nás podstatná především dohoda na programových prioritách, které jsme prosazovali ve volební kampani, a také adekvátní personální zastoupení v radě a vedení města dle výsledků voleb.

Soubory ke stažení:

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist