Základní informace

Rada ZO SZ NJ – Složení rady Základní organizace Strany zelených v Novém Jičíně

Historie ZO SZ NJ – Historie působení Strany zelených v Novém Jičíně


Úvod

Strana zelených je v Novém Jičíně zastoupena v zastupitelstvu města od sametové revoluce v roce 1989. Od tohoto data jsme se mnoho let podíleli na spravování a dalším směřování rozvoje města Nový Jičín. Ve volebním období 2006 až 2010 jsme působili jak v zastupitelstvu, tak v radě a dalších samosprávných orgánech města a přispěli jsme i přes špatnou finanční situaci k finanční stabilizaci města, které tehdy hospodařilo jako jedno z mála měst v ČR s finanční rezervou. Podařilo se nám také realizovat řadu zcela zásadních investičních akcí (rekonstrukce náměstí, revitalizace sídlišť atd.) nebo řešit parkování a dopravní situaci ve městě.

V roce 2010 jsme se ocitli v opozici poté, co vznikla koaliční rada ČSSD, SNK-ED, KSČM a TOP 09, jejíž novojičínská místní organizace byla později kvůli spolupráci s KSČM zrušena.

Od roku 2014 jsou Zelení v Novém Jičíně opět součástí vládní koalice, kde je reprezentují 3 zastupitelé:

  1. Mgr. Pavel Bártek (místostarosta)
  2. Mgr. Ondřej Syrovátka (předseda dopravní komise)
  3. Mgr. Radovan Jansa (předseda komise pro otevřené město)

Více o našich plánech a dosažených cílech ve volebním období 2014-2018 si můžete přečíst na samostatné stránce.

Jsme pro slušnost v politice, odstraňování korupce, investice do trvalých hodnost jako je vzdělání, věda a kultura. Dáváme přednost zelené ekonomice a zdravému prostředí, protože jde o život nás všech.

FACEBOOK