10. 9. 2014

Jedním z bodů programu Strany zelených pro komunální volby 10.-11. října 2014 je integrace linek MHD Nový Jičín do Ostravského dopravního integrovaného systému (ODIS). Cestující v Novém Jičíně by díky ní měli možnost cestovat autobusy MHD a příměstskými autobusy firmy Arriva na jednu předplatní kartu.

Ondřej Syrovátka

Ondřej Syrovátka

Pokud si nyní cestující koupí např. měsíční jízdenku ODIS za 235 Kč, platí mu pouze na příměstské autobusy Arriva. Kdyby chtěl využít i autobusy MHD, provozované Technickými službami města Nového Jičína, musel by si připlatit dalších 200 Kč na měsíční jízdenku platnou zase jen na autobusy MHD. „My tento nesmyslný systém chceme změnit a zapojit linky MHD Nový Jičín do systému ODIS tak, aby na obě stačila jen jedna bezkontaktní karta,“ říká místopředseda Strany zelených v Novém Jičíně a číslo 2 na kandidátce Ondřej Syrovátka a dodává: „Z Loučky dnes do centra Nového Jičína jezdí ve všední dny 34 spojů společnosti Arriva a jen 23 autobusů MHD. Pokud by cestující mohli jezdit na svou kartu autobusy obou společností, měli by na výběr z 57 spojů, což je dva a půl krát více.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Místo pro zastávku MHD pod Svincem

Na jednu průkazku již dnes můžete v kraji kromě Ostravy cestovat například v Opavě, Orlové, Bruntále nebo ve Studénce a měsíčník stojí stejně nebo jen o 10-20 Kč více. Integrace linek veřejné dopravy je všeobecný trend a Nový Jičín je jedním z posledních významných měst v kraji, kde není úplně zavedena.

Mezi další významné změny, o které Strana zelených ve veřejné dopravě usiluje, je vybudování zastávky MHD pod Svincem u odbočky k lyžařské chatě. „Záliv pro zastávku je již připraven, takže by stačilo jen osadit označník a provést drobné úpravy. Turistům by se tím výrazně zjednodušil přístup k oblíbenému výletnímu místu,“ doplňuje Syrovátka.

FACEBOOK