5. 5. 2018

  • Městské dotace na čističky a ekologické vytápění. Město Nový Jičín i letos připravuje vyhlášení dotačního programu na podporu životního prostředí, ze kterého mohou občané zejména jeho místních částí čerpat finanční příspěvek na vybudování malých domovních čistíren odpadních vod a na zřízení ekologického vytápění svých domů. Žádosti o dotace se budou na úřadě přijímat pravděpodobně od srpna 2018 až do konce září. Více viz tisková zpráva a video TV Polar.
  • Zasazení lípy na Kojetíně. Na výletním místě na okraji Kojetína zasadilo město ve spolupráci s osadním výborem novou lípu, kterou pořídilo za hlasy občanů pro památnou lípu ve stejné místní části v loňském ročníku celostátní soutěže Strom roku, pořádanou Nadací Partnerství. Na fotky z akce se můžete podívat v této fotogalerii. Více také viz tisková zpráva a video TV Polar.
  • Bezplatná právní poradna. Lidem v Novém Jičíně nově pomůže bezplatná právní poradna. Více viz tisková zpráva a článek v Novojičínském deníku. Podrobné informace o rozsahu poskytované pomoc najdete zde.
  • Senior a baby taxi. Nový Jičín od dubna zavedl službu Senior a baby taxi, která bude sloužit především k dopravě seniorů a rodičů s malými dětmi k lékaři. Služba je provozována ekologickými elektromobily. Více viz video TV Polar a tato zpráva.
  • Úsporné LEDky v dalších ulicích. Na cestu chodcům budou v Novém Jičíně svítit úsporné LEDky v dalších ulicích. Více viz článek v Novojičínském deníku.
  • Stolní tenisté vybojovali na 2. pokus 1. ligu. Gratulujeme! Více viz video TV Polar.
  • Nová květinová výzdoba sklízí pochvalu. Město nechalo na některých místech vysadit novou strojově sázenou květinovou výzdobu, která se setkala s pozitivním ohlasem. Velké poděkování za nápad a zajištění patří Odboru životního prostředí. Více viz těchto pár fotek.

 

FACEBOOK